Londýn 2019

V polovině května jsem jela s paní učitelkou Hodboďovou a Pelechovou, paní průvodkyní a dalšími 21 spolužáky na studijně-poznávací letecký zájezd do Londýna. Přestože nám počasí v Česku moc nepřálo, nad Francií se mraky rozpustily a do Anglie jsme si s sebou přivezli teplo a sluníčko. Let s irskou společností Ryanair trval asi hodinu a půl, z letadla byl krásný výhled a již při nástupu na palubu na nás mluvili anglicky. Doletěli jsme na letiště Stansted a odtud nás čekala hodinová cesta autobusem na hotel. Po příjezdu jsme se ubytovali v londýnské čtvrti Ilford a šli si vyzkoušet své znalosti angličtiny do blízkého obchodu. 
Následující den jsme se vydali za londýnskými památkami – London Eye, Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, projeli jsme se okolo Buckinghamského paláce, dále Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona, náměstí Picadilly Circus, Leicester Square s M&M´s a Lego výstavou a náš den jsme zakončili návštěvou Harry Potter studií. Čekala nás obrovská výstava rekvizit z filmů, kostýmy, masky, mohli jsme si vyzkoušet, jaké to je letět na koštěti, vstoupili jsme do Zapovězeného lesa a mnoho dalšího. 
Další den jsme se projeli londýnským metrem a slavným autobusem double-decker. Rychlovýtahem jsme vyjeli do nejvyššího patra mrakodrapu Walkie Talkie, kde nás čekala prohlídka Sky Garden – Zahrada v nebi. Tento název je vážně vystihující, protože zahrada ve 35. patře mrakodrapu se jen tak nevidí. Byl odsud nádherný výhled na skoro celý Londýn, pevnost Tower a legendární Tower Bridge. Tam také směřovala naše další výprava. Paní průvodkyně nám pověděla něco z historie pevnosti, prošli jsme se po mostě, který vypadal z blízka ještě velkolepěji než z dálky, a směřovali jsme k mrakodrapu Shard. Tam byla naše cesta ukončena a jeli jsme opět metrem do hotelu. Večeři jsme měli zařízenou v tradiční anglické ´pub´ a ochutnali jsme tradiční anglické jídlo fish and chips. 
Tímto byl náš zájezd do Londýna ukončen, následující den jsme nakoupili poslední suvenýry a vydali se na cestu k letišti. Zájezd byl úžasný a zapsal se do mých nejkrásnějších zážitků. 
Se školou jsem byla v Londýně již vloni a místo Harry Potter studií jsme se projeli lodí pod mostem Tower Bridge do čtvrti Greenwich a viděli jsme nultý poledník. Moc jsem si to užila a jsem ráda, že je tu tato možnost. Londýn je krásné město ladící do královských barev. Skrývá v sobě velkolepé památky i moderní stavby a monumenty. Do Londýna jsem stoprocentně neletěla naposledy…