Lyžařský kurz – Herlíkovice 2019

Již tradičně žáci naší školy vyjeli do hor. V letošním roce nás Herlíkovice v Krkonoších přivítaly zahalené do sněhové pokrývky. Sněhová peřina se během našeho týdenního pobytu ještě značně zvětšila. Každý den jsme se probouzeli do zimní pohádky plné sněžení. Počasí nás nadšence ovšem neodradilo od intenzivního pilování našich lyžařských stylů. Ráno jsme vyrazili na svah a lyže nesundali až do oběda. Po obědě jsme nožky šetřili v postelích, ale ne moc dlouho. Svah, který jsme viděli z pokojů nás rychle z postelí vyhnal. Večer jsme si vyslechli přednášky o lyžování, bezpečnosti v horách a také zdravotní přednášku. Zpestřením byly dvě diskotéky. Jedna dokonce venku u ohně se sněžným barem, kde se podával horký čaj.

Abychom své nožky neodrovnali na lyžích úplně, dopřáli jsme si i odpočinkový den. V rámci odpočinku jsme se prošli do nedalekého Vrchlabí nakoupit pohledy a jiné upomínkové předměty. Po obědě jsme se už řítili do střediska Špindlerův Mlýn, abychom prokázali své schopnosti i v řízení saní. Sáňkařská dráha dlouhá cca 3 km nás provedla zasněženým lesem a ukázala nám, jak malebná zima může být.

Počasí ale nebylo vždy zcela vstřícné. Zažili jsme i chvilkový výpadek proudu způsobený větrem, který jsme ovšem přečkali v teple našeho ubytování. Všichni jsme se vrátili celí a zdraví a plni nových zážitků.

CELÁ FOTOGALERIE