Sportovní areál

Soubor Datum vložení
Řád sportovního areálu 10.8.2015
Ceník pronájmu 9.4.2018

Centrum pro sport a volný čas Komín

Sportovní areál „Centrum pro sport a volný čas Komín“ při Základní a Mateřské škole Pastviny 70 v Komíně Vás zve na návštěvu! Přijďte si zasportovat v krásném prostředí uprostřed Komína, mimo veškerý dopravní ruch! Nabízíme k pronájmu nově zbudované víceúčelové hřiště s umělým povrchem (tráva) na malou kopanou, futsal, volejbal, nohejbal, házenou a tenis. Hřiště má rozměry 23m x 43m, ve večerních hodinách můžete využít i osvětlení. Za opakované nájmy vybíráme 150,- až 250,- Kč za hodinu, při jednorázovém pronájmu 180,- až 300,- korun podle druhu sportu. Můžete využít i sociální zařízení (WC, sprchy) uvnitř areálu. Pokud přijdete s dětmi, mohou využít prolézačky, houpačky i pískoviště. Všechny hrací prvky splňují stanovené bezpečnostní parametry. Vyznavači atletiky si mohou zaběhat na novém atletickém oválu. Centrum pro sport a volný čas se nachází ve vnitřním areálu ZŠ a MŠ Pastviny. Pro veřejnost slouží vchod od parkoviště za jídelnou školy. Areál můžete využívat od měsíce dubna.

Provozní doba je stanovena následovně:

  • ve všední dny od 16.00 hod. do 19.00 hod., (v případě pronájmů až do 22.00)
  • o víkendech a svátcích od 14.00 do 18.00 hod. (v případě pronájmů až do 22.00)

Na realizaci projektu „Centrum pro sport a volný čas Komín“ získalo statutární město Brno finanční dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod (ROP). Dotace z ROPu byla poskytnuta na stavební práce související s modernizací sportovního areálu ZŠ a MŠ Pastviny, který má primárně sloužit pro nekomerční účely – je určen pro žáky ZŠ a MŠ. Areál musí být veřejnosti přístupný, proto jsou volné kapacity v odpoledních hodinách za přiměřenou úplatu nabídnuty sportující veřejnosti. S oddělením implementace evropských fondů (Ing. Blanka Šulová) bylo dohodnuto, že za úplatu se budou pronajímat víceúčelová sportovní hřiště; sektory pro maminky s dětmi a lehkou atletiku – jednotlivci, budou pro veřejnost zdarma.

Venkovní areál je otevřen během měsíců dubna až října a je primárně využíván školou při plnění její hlavní činnosti , tj výchově a vzdělávání žáků. Slouží zejména k výuce tělesné výchovy pro žáky I. a II. st. školy, k pobytu venku dětí mateřské školy a k pobytu venku dětí ze školní družiny. Během jarních měsíců je také využíván jako přírodní učebna – výuka Př, VL, VV aj. Vzhledem k počtu žáků školy ZŠ – 591 žáků, MŠ – 75 dětí, ŠD – 288 žáků můžeme konstatovat, že areál využije několikrát týdně 954 dětí.

V odpoledních hodinách je hřiště využito pro veřejnost od 16.00 hodin (od 15.00 o víkendech a svátcích), na areál dohlíží správce pan Caletka , tel.: 606 082 346

Pokud byste chtěli využít i jiný čas, kontaktujte nás prosím individuálně, případně navštivte náš Facebookový profil.

Srdečně Vás zveme!