Organizace činnosti ŠD na začátku školního roku 2018/19

1. V pondělí 3. 9. 2018 začíná provoz ŠD v 6.15 h, pokračuje po skončení výuky až do 17.30 hodin. Děti půjdou na oběd v době od 10.00 do 11.00 hod.

POZOR ZMĚNA! Vyzvedávání dětí ze ŠD po obědě je možné pouze ve 12. 45 a 13. 45 hod. na vrátnici školy, účastníky předá rodičům pověřený zaměstnanec školy. Rodičům je pohyb po budově školy z bezpečnostních a hygienických důvodů zakázán.

1. POZOR! Provoz ŠD od 16.45 hod – 17. 30 hod. pouze NAD BAZÉNEM!!
    1. Od 3. 9. 2018 již běží provoz dle zveřejněných informací na webu školy.
    1. Během druhého týdne obdrží všechny přihlášené děti 1. – 3. (případně 4.) ročníku do ŠD zápisové lístky. Prosíme rodiče o jejich řádné vyplnění včetně odchodů na druhé straně tiskopisu. (Vyplňte čas odchodu a S=sám nebo D=doprovod). Spolu se zápisovým lístkem děti obdrží „Dodatek k zápisovému lístku“, kde prosím uveďte všechny osoby, které budou dítě ze ŠD vyzvedávat. V případě, že bude dítě ze ŠD vyzvedávat nezletilý sourozenec, je třeba, aby rodič tuto skutečnost uvedl s tím, že přebírá za dítě plnou zodpovědnost. Vyplněný zápisový lístek s „Dodatkem“ pošlete po dítěti obratem zpět do školy. Po odevzdání zápisového lístku a „Dodatku“ obdrží dítě od paní vychovatelky do deníčku ŠD číslo účtu pro platbu a nový variabilní symbol pro tento školní rok (variabilní symboly z minulého šk. roku jsou NEPLATNÉ!!!). Připomínáme, že 1. platba je splatná do 30. 9. 2018, 2. platba do 31. 1. 2019.
    1. POZOR DŮLEŽITÉ!!! Dítě bude odcházet ze školní družiny na základě informace v zápisovém lístku a „Dodatku“. Pokud si bude rodič přát, aby dítě odešlo výjimečně v jinou dobu, než je uvedeno na zápisovém lístku, může si dítě osobně vyzvednout, nebo tuto skutečnost oznámí písemně, zvlášť na lístku (NE do družinového deníčku. Můžete využít formulář na webu ŠD – Soubory ke stažení/Žádost o uvolnění dítěte ze ŠD), který dítě odevzdá paní vychovatelce. Připomínáme, že dítě je možné si vyzvednout po obědě do 13.45 hod a dále až po 15 hodině. Vyzvedávání dětí na základě telefonické žádosti nebo SMS není z důvodů bezpečnosti možné.
    1. Děti v průběhu prvního týdne obdrží deníček do školní družiny, který bude sloužit ke komunikaci mezi rodiči a ŠD. Prostřednictvím deníčku jsou rodiče informováni o všech aktivitách a provozních informacích školní družiny. Prosíme o pravidelnou kontrolu a sledování deníčků.
    1. Prosíme, aby při nástupu do ŠD dítě odevzdalo na 1. pololetí 1 balení kuchyňských utěrek a 1 balení papírových kapesníků.
    2. Prosíme o jakoukoliv materiální pomoc školní družině – např. papíry na kreslení (i z jedné strany potištěné) nebo kopírování, tužky, pastelky, látky, vlny, lepidla a další výtvarné potřeby, časopisy, omalovánky, hry, karty, pexesa, čisté stavebnice, sportovní potřeby apod.).
      Za příspěvky předem velmi děkujeme.
    1. Provoz školní družiny během měsíce září je zkušební, mohou nastat změny.
    1. Činnost kroužků ŠD bude zahájena v týdnu od 2. 10. 2018, o způsobu přihlášení Vás budeme informovat přes Edookit.

Kontaktní osoba za ŠD: Petra Hanzalová, vedoucí vychovatelka ŠD,
email: hanzalova@zspastviny.cz, druzina@zspastviny.cz;