Přerušení provozu mateřské školy

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR, na základě usnesení č. 196 ze dne 26. února 2021, přijala krizové opatření č. 200, kterým se omezuje s účinností ode dne 27. února 2021 od 00:00 hod. do 21. března 2021 do 23:59 hod. provoz mateřských škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole, s výjimkou mateřské školy při zdravotnickém zařízení. 


Pro žádost o ošetřovné nepotřebujete potvrzení o uzavření školy. Na stránkách ČSSZ pouze vyplníte tiskopis – Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část.

Po celou dobu uzavření MŠ bude dětem automaticky odhlášena strava.

Zaměstnanci a členové složek IZS mají možnost umístit své dítě do škol a školských zařízení určených pro pracovníky kritické infrastruktury. V dokumentech ke stažení je k dispozici Rozhodnutí hejtmana JMK o nařízení vykonávání péče o děti 2-10 let.

Mgr. Markéta Olbertová, ředitelka školy