Španělský den na ZŠ Pastviny

Naše Základní a mateřská škola Pastviny se zúčastnila projektu Asociace školních jídelen, a proto v úterý 20. 3. 2018 ve škole proběhl Španělský den. Žáci druhého stupně trávili den v dílnách, které si připravili žáci Španělského gymnázia Vejrostova a studenti FF MU obor španělský jazyk. V dílnách jsme se dozvěděli o zvycích, typických pokrmech, historii a kultuře Španělska. V půlce programu jsme se všichni sešli ve vestibulu školy a přivítali španělského velvyslance. Děti ze španělského kroužku si připravily krátké taneční vystoupení a společně jsme si všichni zazpívali píseň Sofia ve španělštině. Pan velvyslanec během celého dne procházel školou, která se nesla v duchu  Španělska a navštěvoval jednotlivé dílny. Den jsme zakončili typickým španělským jídlem. Ochutnali jsme andaluské gazpacho (studená polévka), valencijskou paellu (hlavní chod) a pomeranč s olivovým olejem (dezert). Z reakce a dojmů pana velvyslance bylo vidět, že se celá akce velmi povedla. Žáci se dozvěděli spoustu nových věcí a všichni jsme si Španělský den užili.

Magdaléna Kiršová, žákyně IX.B

ROZHOVOR S VEDOUCÍ ŠKOLNÍ KUCHYNĚ A VEDOUCÍ KUCHAŘKOU