TOP akce školy

Lyžařský kurz – Herlíkovice 2019

Již tradičně žáci naší školy vyjeli do hor. V letošním roce nás Herlíkovice v Krkonoších přivítaly zahalené do sněhové pokrývky. Sněhová peřina se během našeho týdenního pobytu ještě značně zvětšila. Každý den jsme se probouzeli do zimní pohádky plné sněžení. Počasí nás nadšence ovšem neodradilo od intenzivního pilování našich lyžařských stylů. Ráno jsme vyrazili na […]

Slabikářová slavnost

Velkým svátkem všech prvňáčků byla 29. listopadu „Slabikářová slavnost.“ Právě tento den je paní ředitelka Jarmila Líčeníková spolu s kouzelnou vílou Fantigo – malířkou dětské fantazie, uvítala před zraky svých rodičů i prarodičů mezi „velké čtenáře“. Této události předcházely více než dva měsíce perné práce žáků, víly Fantigo i paních učitelek. Přípravy běžely v plném proudu několik […]

Den mexické kuchyně

Prý jsou všichni už v Mexiku. Těžko povědět, co tam hledají a zda to najdou, protože Mexiko protentokrát přišlo k nám.             Dne 12. prosince, v čase bezesporu již vánočním, jsme zažívali exotickou atmosféru žhavého Mexika a stejně jako život sám je plný kontrastů, i náš Mexický den nabídl širokou škálu prožitků.             Vedle našeho tradičního českého vánočního […]