ÚSPĚCH V OKRESNÍM KOLE OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Dne 24. 1. 2019 proběhlo okresní kolo 45. ročníku Olympiády v českém jazyce. Z naší školy do soutěže postoupila Eliška Straková, žákyně IX. B třídy. V konkurenci 49 soutěžících získala krásné 2. místo! Od absolutního vítězství ji dělil jeden jediný bod! Na prvním a třetím místě se umístili studenti gymnázií.

Cílem této soutěže je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat motivaci k dalšímu odbornému růstu. Soutěž v Eliščině kategorii byla určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií.

Milá Eliško, srdečně blahopřejeme!

                                                                              Hrdé učitelky českého jazyka