Úspěchy žáků 9. tříd v soutěži Mladý chemik

Dne 11.12.2018 se na SPŠCH Brno konalo krajské kolo soutěže „Mladý chemik“. Do prvního kole se přihlásilo přes 2000 žáků ze 78 základních škol Jihomoravského kraje. Do prvního kola se v Husovicích sjelo více než 200 postupujících. Ze ZŠ Pastviny se svými výsledky ve školním kole nominovali tito žáci: Marek Skoupý, Iveta Brunová a Adam Toman. Do další fáze soutěže mohlo postoupit 30 soutěžících. Hodnotila se nejen správnost výsledků, ale i rychlost provedení, takže podmínky byly opravdu tvrdé. Z obrovské konkurence se podařilo probojovat Adamu Tomanovi na krásném 23. místě, Iveta Brunová skončila těsně pod hranicí pro postup a v první padesátce skončil také Marek Skoupý.
Všem třem gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a držíme palce Adamovi v dalším kole!