Lyžařský kurz – Herlíkovice 2020

Dne 11.1.2020 byl zahájen 1. letošní lyžarský kurz. Nesmíme ovšem zapomenout, že kurzu se zúčastnili i „neohrožení“ snowboarďáci. V 7:30 byli již všichni na značkách před naší milovanou školou. Po uložení všech potřebných i nepotřebných věcí a hlavně dětí a vedoucích do autobusu započala naše jízda do Krkonoš – Herlíkovic. Děti vesele mávaly rodičům a těšily se na týden plný zážitků. Již pár kilometrů před cílem sílily obavy, na čem budeme lyžovat. Informační tabule ve středisku ovšem hlásala neuvěřitelných 50 cm sněhu. Mimo bílé sjezdovky bylo však všude zeleno.
První den jsme se seznámili s okolím naší chaty, která stála přímo pod jednou ze sjezdovek. Po večeři jsme poznali ostatní osazenstvo chaty, učitele z vysoké školy pedagogické v Brně. Ti si v budoucích dnech pro nás připravili zajímavé přednášky, např. o bezpečnosti na sjezdovkách, zdravovědě, historii lyžování a pozvali za námi i Krakonoše. 
Další dva dny jsme trávili na svazích. Zdokonalovali jsme pod vedením zkušených instruktorů své styly. Hlavně jsme si vše patřičně užívali, přestože jsme neviděli přes mlhu krkonošská „panoramata“. 
Třetí den byl odpočinkový – haha. Lanovkou jsme bez lyžarského vybavení vyjeli na rozhlednu Žalý. Výstup na rozhlednu jsme kvůli špatné viditelnosti vzdali. Pokračovali jsme malebně zamrzlou krajinou do nedalekého městečka Vrchlabí. Zde jsme si prohlédli krásnou venkovní výstavu dřevěných soch, kde samozřejmě nesměl chybět ochránce hor Krakonoš. Výlet byl sice náročný, ale touha po zážitcích byla silnější. Proto se konala soukromá diskotéka. Děti tančily, jako by byly účastníky soutěže Stardance.
Následující dny jsme na svazích zažili mlhy, ale i sluníčko. Po večerech jsme se buď procházeli po okolí, tančili nebo se účastnili přednášek.
Poslední den na lyžích či prknech byl zasvěcen karnevalu. Děti i učitelé se namaskovali a vyrazili na svah. Závěrečný večer našeho kurzu si pro nás učitelé z vysoké školy připravili překvapení ve formě ohňostroje. Celý náš školní tým se ve sněhu brodil na místo určení. Po ohňostroji nám všem došlo, že naše dobrodružství je u konce.
Po cestě, kdy jsme konečně viděli padat sníh, jsme se všichni zdraví a šťastní vrátili domů.
Velký dík patří panu učiteli Sladkovskému, který se postaral o realizaci kurzu. Nejen zúčastněný učitelský sbor věří, že děti přijely plné příjemných zážitků a že na tento kurz budou s láskou vzpomínat.

FOTOGALERIE