Slabikářová slavnost

Velkým svátkem všech prvňáčků byla 29. listopadu „Slabikářová slavnost.“ Právě tento den je paní ředitelka Jarmila Líčeníková spolu s kouzelnou vílou Fantigo – malířkou dětské fantazie, uvítala před zraky svých rodičů i prarodičů mezi „velké čtenáře“.
Této události předcházely více než dva měsíce perné práce žáků, víly Fantigo i paních učitelek. Přípravy běžely v plném proudu několik dní. Žáci opakovali, nacvičovali a vylepšovali všechny básničky o barvičkách a o probraných písmenkách. Také tělocvična jimi byla vyzdobená a žáci je nakreslili společně s paními učitelkami.
Slavnost zahájila paní ředitelka. Přivítala děti a pozvala kouzelnou vílu Fantigo, která se dětem představila úvodní písní.  Společně s ní žáci odkryli malířské plátno, pod kterým byla namalovaná úvodní stránka „vytouženého Slabikáře.“ Žáci přednesli básně o jednotlivých barvičkách a společně si s vílou zatančili. Všechny písně, které na slavnosti zazněly, byly naživo zazpívané samotnou vílou Fantigo a byly profesionálně ozvučeny. Fantigo potom vyčarovala Slabikáře, které svým prvňáčkům osobně předaly paní učitelky.
Prvňáčci byli nadšením bez sebe. Ihned si začali v učebnici listovat a číst písmenka, která už umí. Po společném fotografování odcházeli se svými Slabikáři a krásným pocitem do svých tříd, kde pokračovali čtením prvních stránek.
Věřím, že tato netradiční a zdařilá akce utkví mnoha dětem v paměti jako jedna z nejhezčích vzpomínek na 1. třídu.