TFA PROJECT – Titanic – Freddie – AIDS

V úterý 26.11. 2019 v 9:45 se naše škola zapojí do projektu TFA – Titanic – Freddie – AIDS, který se snaží upozornit mladou generaci na hrozby této nemoci. Celá akce tak bude mít hlavně preventivní charakter. Budeme se bavit nejen o hudbě a životě zpěváka skupiny Queen, ale hlavně o jeho těžkých životních chvílích a boji se zákeřnou nemocí AIDS. A kdo by nám o této problematice mohl říci více než Peter Freestone, komorník a blízký přítel Freddieho Mercuryho, který se o něj v době jeho umírání staral.
„Je dobré mít na mysli, že když tato nemoc zabila největší světovou legendu, tak pokud si my sami nedáme pozor, může snadno zničit i nás,“ zdůvodňuje Peter svoji potřebu mluvit o nákaze virem HIV.
Dalším důvodem, proč se zapojit do této akce je jistě i skvělá příležitost pro naše žáky, aby si mohli vyzkoušet své znalosti angličtiny v reálné situaci. Přednáška bude totiž vedena právě v anglickém jazyce. Nicméně nikdo nemusí mít obavy. Na přednášce bude přítomen i pan Milan Šatník, který celou akci zaštiťuje a který zároveň bude ty nejdůležitější informace překládat do češtiny. Po hlavní části bude vyčleněna cca hodina na dotazy žáků, kteří tak opět budou mít jedinečnou příležitost zeptat se na vše, co by je k této problematice zajímalo.
V hodinách občanské výchovy a angličtiny se pak postaráme o to, abychom děti předem připravili a seznámili je jak s problematikou AIDS a HIV, tak i s osobností Freddieho Mercuryho a jeho života.
Posledním a velmi důležitým důvodem pro naši účast v tomto projektu byla možnost charity. Cena vstupenky je 70 ,- Kč a většina z tohoto výtěžku bude poslána na účet organizace The Mercury Phoenix Trust, která byla založena právě samotnými členy skupiny Queen – Brianem Mayem a Rogerem Taylorem. Budeme tak moci přispět na pomoc lidem žijících s touto nemocí.
I z tohoto důvodu je projekt příhodně načasován. Tuto neděli 24.11. 2019 tomu bude 28 let od úmrtí Freddieho Mercuryho. K tomu se vztahuje 1. prosinec, Den boje proti AIDS a HIV.
Chceme touto cestou moc poděkovat rodičům našich žáků, že se prostřednictvím svých dětí k této akci přidají a přispějí na dobrou věc.
Pro více informací se můžete podívat na oficiální webové stránky projektu – https://www.tfa-project.com/
Přejeme všem krásný den.