Vyjádření k článku, který vyšel v novinách dne 16.12.2019

Dne 16.12. vyšla v nejmenovaném tisku informace, že „Policisté se speciálně vycvičenými psy zasahovali v brněnské základní škole Pastviny v části Komín. Hledali tam drogy a byli úspěšní. U deváťáků našli marihuanu.“ Článek nazvali pobuřujícím způsobem – „Drogy v Brně, poprvé na základce!“ Média jistě potřebují zvýšit sledovanost, proto je článek podáván velmi napínavě a dramaticky. V celé společnosti je užívání marihuany momentálně rozšířeno, takže asi nelze předpokládat, že 15-letí lidé si něco takového nevyzkouší. Mým úkolem je chránit žáky ve škole a to také dělám. Jako každá škola postupujeme podle vydaného Minimálního preventivního programu. Co dělají děti venku, na to nemá škola sebemenší vliv. Ve škole opravdu nepobíhali žádní psi, ani slova, která mi byla dána do úst v článku, jsem nevyslovila. Považuji ale za nutné se k článku vymezit. Děkuji za vaši důvěru.