7.B v kukuřičném bludišti

Začít nový školní rok společnou zábavou? Jak jinak! To je nejlepší! Takový start si užila 7.B  druhý školní den. Kukuřičné bludiště v Brně se nachází 4 km od naší školy.  Žáci si vycházkou do bludiště vyprávěli své zážitky z prázdnin a užívali si třídní kolektiv. Hodinová procházka jim nestačila, aby si všechno sdělili, ale už nás čekalo dobrodružství.
Před vstupem do bludiště byly dětem vysvětleny hry, které v kukuřici mohly absolvovat. Mohly se účastnit až tří aktivit. Hru pro malé zvládli všichni bez problémů. Do kartičky, kterou dostali u vstupu, zapisovali písmenka nalezená v bludišti. Sestavily čtyři slova, která tvořila indicie k tajence. Hra pro velké žáky trochu potrápila, i zde uspěli. V bludišti museli najít osm cedulí s různými písmeny, ze kterých bylo nutné vytvořit celkem 6 různě dlouhých slov. Mozkové závity byly potrápeny, ale zvládnutí úkolu znamenalo jistou odměnu. Silní jedinci v této disciplíně si pod svá křídla vzali ty slabší a týmová spolupráce všem zajistila upomínkový obrázek bludiště a barevný rozvrh hodin. Třetí hra byla interaktivní s QR kódy. Po loňském online školním roce jsme neměli potřebu používat elektroniku k zábavě, proto jsme se hry nezúčastnili. Ale určitě si i tato aktivita své příznivce najde. Bludiště nemělo jen děti pobavit, ale také si v něm zopakovaly zeměpis. Kukuřičné pole má tvar České republiky a styčnými body jsou větší města.
Povedenou akci jsme zakončili adrenalinovou procházkou kolem řeky. Kromě super zážitků si třída 7.B může zapsat nejméně 10 km pěší túry, zbloudilí kukuřičáci i více.