Trick or treat na ZŠ Pastviny

Někdo ho nesnáší, děti ho milují. Pravdou je, že náš svátek to není, ale ve školách se s ním děti setkávají nejen v hodinách angličtiny. O čem je řeč? O Halloweenu.

V pondělí 31.10. jsme si na naší škole připomněli, co to Halloween vlastně je – pradávný keltský svátek pocházející z anglosaských zemí. Tento magický den si žáci zpestřili maskami návrat do školy po podzimních prázdninách. Společně se změnou času již není pochyb, že léto je nenávratně pryč a pomalu se k nám blíží zima.

Žáci i někteří pedagogové předvedli různé originální kostýmy. Na chodbách se to hemžilo čaroději a čarodějnicemi, duchy i temnými upíry a kostlivci. Dýně, obrázky, pavučiny, ale i duchové zdobí chodby a třídy. Atmosféru ještě doladily sladkosti.

Halloween se týkal i mnoha vyučovacích hodin a aktivit ve škole.

Pondělní den jsme si všichni náležitě užili.

Jelikož tento den byl především pro naše žáky, nesmíme zapomínat na jejich pohled na tento svátek.

Halooweenský den očima našich žáků …

Ing. Petra Vráblová,

ZŠ a MŠ Pastviny