Mimořádný úspěch v soutěži Babylon

Na konci února se zájemci ze 6. a 7. ročníku zúčastnili školního kola soutěže ve čtenářské gramotnosti Babylon aneb Rozumíme si? Jako každý rok i letos pracovali žáci s ukázkami z knih, časopisů a internetových stránek. Všechny úkoly tentokrát spojovalo téma vesmíru. Z 28 žáků, kteří se zúčastnili školního kola, dosáhlo titulu úspěšný řešitel 8 žáků. Na 1. místě se umístila Dorota Guzi (VI.B), na 2. místě Zuzana Jílková (VII. C) a na 3. místě Štěpán Poláček (VI.B).

Do městského kola postoupili právě Dorota, Zuzana a Štěpán. Soutěž se uskutečnila dne 20. března v Tyršově základní škole, Brno, Kuldova 38. V kategorii 6. a 7. ročníku se sešlo 139 žáků ze základních škol z Brna a okolí.

V zadaných úkolech mohli soutěžící získat maximálně 76 bodů. Naši žáci podali vynikající výkon. Dorota Guzi s počtem 74 bodů se v městském kole soutěže Babylon umístila na 2. místě a Zuzana Jílková se 73 body na 3. místě!

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!