Atletický trojboj 1. stupně, aneb návrat žáků naší školy na stupně nejvyšší

V průběhu měsíce května se po delší odmlce na naší škole pořádala soutěž tradičního Atletického trojboje v běhu, skoku a hodu kriketovým míčkem pro všechny žáky 1. stupně.

V rámci několika dní se postupně všichni žáci do soutěže zapojili. Každý podal výkon dle svých možností, mnohdy žáci dokázali překonat sami sebe a právem pak byli vyhlášeni těmi nejlepšími 😊.

 

Získali diplomy, medaile, drobné ceny a některým byla nabídnuta možnost reprezentovat naši školu na Atletickém trojboji v městském kole dne 26.5.2022 na ZŠ Laštůvkova v Bystrci. Tam odjela čtyřčlenná družstva žáků a žákyň 3. a 5. tříd. Kromě běhu, skoku a hodu je čekala ještě královská disciplína – štafeta. Vše zvládli výborně. Mezi nejlepšími sportovci z Brna podali neuvěřitelné výkony, které jim zajistily opět nádherná umístění spolu s dalším postupem do krajského kola pro kategorii 5. tříd 😊.

 

  1. ročník
  2. místo: Svoboda Teodor
  3. místo: Darkwah Melisa
  4. místo: družstvo (Svoboda Teodor, Darkwah Melisa, Krejčíř Jakub, Žídková Justýna)

 

  1. ročník
  2. místo: Mikačová Amélie
  3. místo: družstvo (Mikačová Amélie, Darkwah Nami, Klusák Matěj, Stodůlka Václav)

 

Krajské kolo se konalo taktéž na ZŠ Laštůvkova v Bystrci, dne 8.6.2022. I tentokrát se žáci velmi snažili a měřili své síly s dalšími skvělými sportovci z celého kraje.

Nami Darkwah i Amélie Mikačová dokázaly vybojovat individuální 3. místo v běhu na 50m a Amélie Mikačová zároveň součtem bodů ze všech disciplín získala bronzovou medaili a tím 3. místo krajského finále.

 

Všem moc gratuluji a děkuji za vynikající reprezentaci naší školy J, V. Doležalová.

Fotografie