Den otevřené radnice

Den otevřené radnice (15. 11. 2023) byl v letošním roce věnován 700. výročí založení komínského kostela. Naši školu reprezentovali a na programu se podíleli dva žáci z 9. tříd (Kamila Karásková a Jan Němec).

Návštěvníkům nejdříve přiblížili význam svatého Vavřince, kterému je komínský kostel zasvěcen. Zmínili i několik zajímavostí spojovaných s touto osobností.  Následně přítomné seznámili s výsledky miniankety, která proběhla mezi deváťáky v rámci hodin českého jazyka a zaměřila se na vztah současných žáků ke komínskému kostelu i k víře obecně. Citovali z velmi upřímných a osobních výpovědí svých spolužáků.

V závěru popřáli komínskému kostelu hodně spokojených věřících. Všechny hosty pozvali k prohlídce vystavených výtvarných prací, které k tomuto výročí připravovali po celý podzim žáci jak z prvního a druhého stupně, tak i ze školní družiny.

Kamila i Honza své vystoupení před velkým počtem návštěvníků zvládli skvěle, téměř jako profesionálové. To potvrdila i okamžitá pozitivní reakce komínského pana faráře, paní starostky i závěrečný potlesk.

Za všechny vyučující Kamile i Honzovi děkují T. Havlová a J. Pelechová