I děti ze školní družiny si období karnevalů užily…

…tentokrát však trochu jinak. V nazdobené jídelně se nerozléhaly zvuky hudby a zpěvu, vzájemného setkání rodičů, tanečního dovádění dětí v maskách, soutěžního klání a tradiční tomboly. Svůj karnevalový den si děti jednotlivých družinových oddělení prožily trochu intimněji a po svém. Vyráběly masky na obličej, zdobené škrabošky, šašky smutné i veselé, barevné girlandy, luštily karnevalové tajenky a rébusy. Děti se také seznámily s masopustními tradicemi a zvyklostmi, prohlídly si fotografie masopustního veselí z naší komínské čtvrti. Vyzdobily třídu, okna a chodby školy.

Prvňáčci se veselili hned od rána. Usedali do lavic nastrojeni již ve svých vysněných karnevalových kostýmech. V matematice počítala nejedna ledová královna Elsa, v českém jazyce četl Batman či Spiderman, v prvouce ukázal svůj štěkot pejsek či zpěv ptáček vrabčáček. Po usilovném učení děti předvedly své masky v originálním karnevalovém průvodu, který vedl ze třídy chodbou, po schodišti do školní jídelny, kde si pochutnal Drakula, upír, kočička s pejskem i Pepek námořník na dobrém obědě.  

Odpoledne v družince si už masky jen hrály, soutěžily, tančily a předváděly se. Zažili jsme i překvapení. Kouzelník s asistencí králíčka nám vykouzlil karty, a dokonce i lízátka. Umíme se zkrátka radovat
a veselit i v této nelehké době.

Krásné jaro a zdraví do Vašich rodin