Lyžařský kurz – Herlíkovice 2024

Všechno to začalo v sobotu 13.1.2024. V brzkých ranních hodinách se začali sjíždět nadšení lyžaři a snowboardisti sedmých ročníků naší školy. Rodiče mávali s úsměvem a po nastartování motoru autobusu se rozprchli do domovů bez dětí😊.

Po třech hodinách jízdy v autobuse plné nadšení a očekávání se před námi začaly objevovat zasněžené kopečky Krkonoš. V počtu 63 žáků, 5 instruktorů z řad pedagogů ZŠ Pastviny a 1 zdravotníka jsme zaplnili téměř celou chatu Spartak.

Program celého kurzu byl náročný – snídaně, svah, oběd, svah, večeře, přednáška/diskoška, spánek. Na svahu žáci pilovali svůj styl pod vedením zkušených instruktorů. Zvládli jsme i výlet do nedalekého Vrchlabí a vyjeli jsme si lanovkou bez lyží a SNB k rozhledně Žalý (1036 m n. m). Počasí nás zkoušelo každý den: sluníčko, sněžení, mlha i déšť. Ale, bylo na čem jezdit!

Domů jsme se všichni vrátili s novými zážitky a budeme se v myšlenkách do Herlíkovic znovu a znovu vracet.

Fotografie