Pomáháme společně opuštěným zvířatům

Ve čtvrtek 18. dubna proběhla beseda pro první i druhý stupeň, kterou vedly zaměstnankyně útulku města Brna. Představily nám útulek a jeho fungování, přiblížily nám péči o opuštěná zvířata a taktéž nám předvedly několik praktických ukázek z praxe. Děti byly velmi zaujaté do tématu a měly spousty dotazů. Závěrem besedy si zájemci mohli pohladit i psí doprovod.

V návaznosti na tuto besedu dne 23. dubna ve vestibulu naší školy proběhla hmotná sbírka pro útulek městské policie Brno, Palcary. Po celý den přicházely nejen žáci naší školy se spoustou potřebných věcí, ale i občané Komína. Nahromadilo se nám velké množství hygienických potřeb, pamlsků, hraček, dek, ručníků a krmiv pro psy a kočky. Více jak 200 kilogramy krmiva přispěla i společnost Calibra, která útulek v rámci této akce podpořila.

Zaměstnanci útulku byli velmi rádi za materiální příspěvky. Společnými silami jsme naložili vybrané věci do odchytové dodávky i osobního vozidla. Nyní teď zvířecí obyvatelé útulku mají zásoby krmiva a dalších věcí na velmi dlouhou dobu.

Fotografie