PRVNÍ ENVIRONMENTÁLNÍ KONFERENCE PRO ŽÁKOVSKÉ PARLAMENTY – se školami za zelenější Brno

Ve čtvrtek 15. září jsem byla na První environmentální konferenci pro žákovské parlamenty. Účastnilo se ji 16 škol, z každé školy jeden učitel a čtyři žáci. Konference se konala v KD Rubín od 9:00 do 14:00 hod.

Po zahájení konference měli zástupci několika organizací úvodní prezentace. Když skončily prezentace, měli jsme pauzu na přichystané občerstvení a následovaly workshopy. Mohli jsme si vybrat ze čtyř workshopů: chytré využití odpadu a solární energie, využití aplikace Munipolis , smart art nebo změna u nás ve škole. Učitelé se účastnili workshopu připraveného zvlášť pro ně.

Po ukončení workshopů byl čas na oběd. Dále následovaly krátké prezentace výstupů z workshopů vybranými žáky. Před závěrečným rozloučením byl prostor pro dotazy na zástupce společnosti SAKO nebo Lipka.

Barbora Pařízková, VIII. A