Sportovní úspěchy našich žáků – aneb opět stoupáme na stupně nejvyšší :-)

Po delší sportovní pauze, která nastala s nástupem nového roku 2024, kdy se vynořily otazníky ohledně pořádání sportovních soutěží pro děti na okresní a městské úrovni, se s příchodem března konečně podařilo soutěže „rozjet“.

Žáci 1. stupně měli možnost účastnit se soutěží ve ŠPLHU NA TYČI (3. – 5. ročník), FOTBALU (4. – 5. ročník) A VYBÍJENÉ (4. – 5. ročník).

Šplhat odjelo 16 žáků a žákyň, kteří postoupili ze školního kola. 19.3.2024 na ZŠ Jasanová se podařilo Kristýně Kratochvílové, Kryštofu Ratajovi a Ivu Dundáčkovi vyhrát 1. místo, Kateřině Boháčové a Vojtěchu Foltýnkovi 2. místo, čímž si zajistili postup do městského finále, které proběhlo 17.4.2024 na ZŠ Svážná.

Tam žáci změřili síly s těmi nejrychlejšími „šplhavci“ z dalších okresních kol a zabojovali o další skvělá umístění. Na druhé místo nakonec vystoupali Kristýna Kratochvílová, Kryštof Rataj a Ivo Dundáček.

Moc gratulujeme :-).

V dubnu proběhla také okresní kola týmových soutěží, McDonald´s Cupu a Vybíjené.

Dvanáctičlenný tým chlapců se v McDonald´s Cupu umístil na 3. místě a ve Vybíjené svou skupinu vyhrál. Postoupil tak do městského finále, které proběhlo 23.4.2024 na ZŠ Pavlovská. Tam v konkurenci dalších skvělých týmů nakonec v prodloužení vyhrál i svůj poslední zápas a vybojoval i letos nádherné 1. místo mezi všemi zúčastněnými brněnskými školami.

V úterý 14. května nastoupil tým ve složení Daniel Berger, Filip Boháč, Sebastian Svoboda, Daniel Vlasák, David Bartošic, Jakub Krejčíř, Matyáš Nežerka, Marek Galia, Adam Procházka, Teodor Svoboda, Theodor Škrabal a Illia Synohubyk do boje o cenné umístění v krajském kole, kde v konkurenci těch nejlepších vybojovali naši borci 3. místo.

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy :-).

 

Mgr. Veronika Doležalová a Mgr. Martin Dufek

Fotografie