V Babylonu se nám opět zadařilo!

Dokážete zvolit výstižný nadpis k textu o životě velbloudů? Umíte přiřadit správnou otázku do rozhovoru se zakladatelkou velbloudí farmy v jižních Čechách či logicky seřadit verše v básni o můrách?  Zájemci ze 6. a 7. ročníku naší školy se dokázali v těchto a v mnoha jiných úkolech zorientovat. Přihlásili se totiž do školního kole oblíbené soutěže v čtenářské gramotnosti BABYLON ANEB ROZUMÍME SI? Jako každý rok i letos pracovali žáci s ukázkami z knih, časopisů a internetových stránek. Z 32 žáků, kteří se na konci února zúčastnili školního kola, dosáhlo titulu úspěšný řešitel 25 žáků. Na 1. místě se umístila Dorota Guzi (VII.B), na 2. místě Anna Švecová (VII.M) a Doubravka Hanzelková (VII. M) a na 3. místě Tereza Stinglová (VII.C), Agáta Mayerová (VII.A), Stella Poláchová (VII.C) a Martin Procházka (VII.A).

Tito žáci pak postoupili do městského kola, které se 19. března uskutečnilo v Tyršově základní škole, Brno, Kuldova 38. V kategorii 6. a 7. ročníku se sešlo 149 žáků ze základních škol z Brna a okolí. V zadaných úkolech mohli soutěžící získat maximálně 53 bodů. Naši žáci podali vynikající výkon.

S hrdostí oznamujeme, že se v městském kole Doubravka Hanzelková a Martin Procházka umístili na krásném 3. místě se shodným počtem 51 bodů. Těsně pod stupni vítězů stanuly Stella Poláchová (50 bodů) a Dorota Guzi (48 bodů).

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Jitka Pelechová

Fotografie