Výlet do Prahy žáků 5. ročníků

V září se děti z pátých tříd společně se svými učitelkami vydaly na výlet do Prahy

Vyrazili jsme dvěma autobusy brzy ráno. Předem jsme objednali šikovného pana průvodce, který jel s námi z Brna. Po příjezdu do Prahy pan řidič zaparkoval u strahovského stadionu, odkud jsme vyšli na Petřínskou rozhlednu. Absolvovali jsme pěší výstup 299 schodů, odměnou nám byl krásný výhled na Prahu. Užili jsme si i zrcadlový sál, kde jsme se všichni nasmáli, když jsme se viděli ve speciálních zrcadlech v síni smíchu. Pokračovali jsme na Pražský hrad, do Vladislavského sálu a Katedrály svatého Víta. Tam nás pan průvodce také seznámil se zajímavými skutečnostmi a nakoukli jsme zase o trošku víc do historie.

Ve Zlaté uličce jsme měli možnost zhlédnout mimo jiné výstavu brnění. Přes Karlův most jsme se dostali ke Staroměstskému náměstí, kam jsme dorazili těsně před spuštěním Pražského orloje. Zrestaurované sochy apoštolů vyšly na orloji z nových vitrážových okének v 16 hod.

A poté už hurá k autobusu, který pro nás přijel k hlavnímu nádraží. Byli jsme docela ušlapaní, ušli jsme asi 12 km, tak jsme se na autobus docela těšili.

A na závěr to nejdůležitější, pohled našich dětí:

• nejvíce se mi líbila síň smíchu
  • nejvíc se mi líbilo na Pražském hradě
  • nejvíc se mi líbilo hlavní nádraží
  • líbila se mi cesta autobusem
  • překvapilo mě, že katedrála svatého Víta není její celý název
  • viděli jsme Vladislavský sál, kde se pořádaly rytířské turnaje, když bylo venku špatné počasí
  • šli jsme po schodech pro koně
  • byl tam dobrý trdelník
  • líbila se mi výstava brnění
  • bylo to prostě super …

Přestože někteří z nás už byli v Praze poněkolikáté, dozvěděli jsme se mnoho nového a budeme se těšit na nějakou další příležitost naše hlavní město navštívit. Nabyté znalosti jsme využili nejen ve vlastivědě, ale také v jiných předmětech, např. ve výtvarné výchově.

Žáci 5. tříd