Zahájení školního roku

Vážení rodiče, srdečně vás zdravím na konci prázdnin a posílám základní informace k začátku školního roku.

Začátek bude ještě trochu ovlivněný testy, věřím, že otestujeme žáky ve dvou termínech a tím to skončí. Nadále využijeme neinvazívních PCR testů, v této chvíli se podařilo dohodnout s laboratoří, že budou financovány z pojištění, tj. škola za ně nebude platit. Vy dostanete kód přímo z laboratoře, získáte potvrzení a budete jej moci využít podle potřeb. PCR testy budeme realizovat 1. 9 . (běžné první třídy 2.9.) a 8.9.

1. září
Běžné třídy
žáci 2. – 9. ročníku budou v 7,45 ve svých kmenových třídách, proběhne testování
(6. třídy – v 7:45 si je před školou vyzvedne jejich třídní učitel)
1. třídy – v 8:15 si je před školou vyzvedne jejich třídní učitelka, společně odejdou na hřiště a zúčastní se slavnostního zahájení. Testování proběhne až 2. září.

Montessori třídy
I., II. a III.M – v 8:15 si je před vstupem do Montessori tříd vyzvedne jejich třídní učitelka a přesunou se na slavnostní zahájení i s rodiči prvňáčků, poté odchází do tříd, kde proběhne screeningové testování PCR testy (třídy jsou spojeny z více ročníků, testovat se tedy budou společně všichni – i prvňáčci hned první den, jen později, než většina školy)

IV., V. a VI. M je v 7:45 v kmenových třídách a v 8 hod se testují, poté přecházejí na slavnostní zahájení šk.roku.

Prosíme o dodržení času příchodů do školy, protože je na to navázán odvoz vzorků do laboratoře. Výsledky budou vzhledem k náporu v laboratořích známy pravděpodobně do druhého dne.

V 8,30 proběhne slavnostní zahájení školního roku se všemi třídami na atletickém oválu. Pak žáci odchází zpět do tříd. První den končí vyučování v 10,00 hodin.
Obědy se vydávají od 10 hod.

2. září
1. stupeň 4 vyučovací hodiny s třídními učitelkami, vyučování končí v 11:40, 2. stupeň 5 vyučovacích hodin s třídními učiteli a vyučování končí ve 12:45

Od 3. září probíhá výuka dle rozvrhu.
Provoz školní družiny je v běžném režimu od 1. září.

6. září proběhnou za dodržení pravidel vydaných MŠMT a MZČR (tj. roušky při vstupu do budovy a jejich prostorách) první třídní schůzky – 1. stupeň v 16:30, 2. stupeň v 17:00.

MŠMT zaslalo školám soubor opatření , podle kterých se musíme řídit.

Hlavní zásady:
– žáci i učitelé jsou ve třídách bez roušek,
– ve společných prostorách je bohužel stále i přes plošné testování nařízeno nosit ochranu dýchacích cest,
– důraz na hygienu (stejně jako v minulém roce – umývání a dezinfekce rukou…),
– testování
Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.
Neposílejte do školy prosím děti, které vykazují nějakou známku infekčního onemocnění.

Těšíme se na spolupráci s vámi a hlavně na děti, kterým jak věříme bude umožněna konečně již standardní výuka.